بهمن ۱۷, ۱۳۹۶ امیرمحمد 2دیدگاه
1+

یکی از مشکلات موجود برای هر تیم بازاریابی محتوایی، یافتن بهترین موضوعات برای تولید محتوا است. به این سوال پاسخ دهید. چگونه ایده‌های محتوایی از در و دیروار بریزد؟

بهترین موضوعات برای تولید محتوا

برای پیدا کردن ایده و موضوعات جدید برای تولید محتوا همیشه باید گوش‌های تیزی داشته باشید که بتوانید موارد مهمی را پیدا و روی آن کارکنید، اما برای اینکه به این نقطه از مهارت برسید باید به‌اندازه کافی درگیر کسب‌وکار شده باشید تا آن موقع که از درودیوار محتوا ناب بیرون بریزد.

در این چند نوشته متوالی، موضوعاتی برای تولید محتوا به شما ارائه خواهد شد. برای شروع کار می‌توانید از این‌ها الهام بگیرید اما نباید خود را به این موضوعات محدود کنید.

خبر رسمی

یکی از موضوعات فراگیر بین تمامی کسب‌وکارها استفاده از خبر رسمی است. همیشه در داخل یا خارج کشور اتفاق‌هایی رخ خواهد داد که به‌طور مستقیم یا غیرمستقیم روی کسب‌وکار شما تأثیر می‌گذارد. قیمت ارز، زلزله، مسابقات جام جهانی و… همه موضوعاتی هستند که می‌توانید از آن برای تولید محتوا استفاده کنید.

طبق معمول همیشه روی اصول قبلی‌ام پافشاری دارم که باید از انتشار مطالب غیر مرتبط با کسب‌وکار اجتناب کرد، بنابراین قرار نیست هر خبری را انتشار دهید.

مراجع رسمی داخلی و خارجی مرتبط با زمینه کاری‌تان را یافته و مهم‌ترین موضوعات را لیست کنید تا بلافاصله پس از منتشر شدن خبر، در تیم محتوایی خود به آن بپردازید

تقویم صنعت

در هر صنعتی که مشغول کار باشید، تقویم خاصی وجود دارد که مرتبط با آن صنعت است. این تقویم برای شما و مخاطب باارزش است اما بقیه مردم کوچک‌ترین توجه ای به آن نخواهند داشت. پس تقویم صنعت خود را چه در داخل و چه به‌صورت جهانی را تنظیم کنید و برای مخاطب خود که به آن تقویم علاقه‌مند‌است یک مزیت رقابتی ایجاد کنید

سؤالات متداول

یکی از موضوعات بسیار خوب برای تولید محتوا استفاده از بخش سؤالات است. اگر تصور می‌کنید از همه ابعاد روی بازار و صنعت خود تسلط دارید باید به شما بگویم، در حال انجام خطای بزرگی هستید. همیشه یک‌راه برای ارتباط مستقیم با مخاطب ایجاد کنید. در این کشور بزرگ که مردمانی از هر قوم و فرهنگی دارد، سؤالات گوناگونی به وجود خواهد آمد که حتی نمی‎‌توانید تصور کنید.

فضایی برای ارتباط نزدیک داشته باشید و شنونده صدای مشتری باشید. این کار علاوه بر روابط عمومی قدرتمند کسب‌وکار ، منبعی برای تولید محتوا به وجود می‌آورد.

گزارش هفتگی

اگر مخاطب مرتبط با صنعت خود رادارید، مطمئن باشید که آن‌ها نسبت به صنعت شما بی‌تفاوت نیستند. انتشار اخبار داخلی از کسب‌وکار به مخاطب نیز می‌تواند جذاب و مفید باشد.

آمار و ارقام، تغییرات گوناگون، مشتریان جدید، دستاوردهای متفاوت و… همه از مواردی هستند که مشتری دوست دارد آن را بشنود.

تصورات غلط

همیشه مواردی هستند که به‌اشتباه بین مردم رواج دارد، دلایل آن متعدد و خارج از بحث است.

موفقیت، زمان، سلامت و پزشکی، مدیریت، نویسندگی و… همه از مواردی هستند که تا دلتان بخواهد تصورات غلط وجود دارد که بین مردم رواج دارد.

به دلیلی اینکه این موضوع مفروضات مخاطب را هدف می‌گیرد، چالشی و جذاب است. باید بدشانس باشید که مخاطب این هدیه ارزشمند را نادیده بگیرد، اتفاقی که به‌ندرت رخ می‌دهد.

اگر تجربیاتی در این زمینه دارید می‌توانید آن را با سایر علاقه‌مندان که دغدغه‌های مشابه ای دارند در میان بگذارید.

ای نوشته از سری آموزش های دایره بازاریابی محتوا است

1+

سایر نوشته ها در این دسته

مطالب سایت در تلگرام شما

2 دیدگاه در “بهترین موضوعات برای تولید محتوا – بخش اول

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *