6+

درباره امیرمحمد شیخ نژاد

روزهایم با محتوا گره‌خورده و هرروز بیشتر درگیر آن می‌شوم. امیرمحمد شیخ نژاد هستم علاقه‌مند به حوزه بازاریابی محتوا و یک استراتژیست محتوایی.

نقطه اول؛ روانشناسی و علاقه‌مند به برقراری ارتباط

از ارتباط با انسان‌ها و فهمیدنشان لذت می‌برم، از اینکه عضوی از جامعه باشم و تأثیر مثبتی بگذارم لذت می‌برم، برای همین بود که در زمان کودکی‌ام به مباحث روانشناسی بسیار علاقه‌مند شدم.

نمی‌دانم چرا باوجوداین علاقه هیچ موقع به سمت رشته‌های علوم انسان نرفتم و هرازگاهی خوراک ذهنم را با موضوعات جذاب روانشناسی تأمین می‌کنم.

نقطه دوم؛ وب و همه وابستگی های اطرافش

درنهایت به سراغ علاقه دوم یعنی نرم‌افزار و آی‌تی و نامی که قبلاً به نام کامپیوتر شناخته می‌شد وارد شدم، پس از مدتی که با این حوزه درگیر بودم طراحی وب‌سایت را به‌عنوان شغل انتخاب کردم که فصل تازه‌ای در زندگی‌ام رقم زد و با تیمی خلاق، متعهد و پویا همکاری کردم.

پروژه‌های متعددی را با هم‌تیمی‌هایم اجرا کردیم، با دقت و وسواس خاصی تلاش می‌کردیم بهترین طراحی و اجرا را برای کارفرما ارائه دهیم و مهم‌ترین موارد درزمینهٔ مدیریت سایت که بعداً به آن نیاز پیدا خواهند کرد را در نظر بگیریم.

پروژه به اتمام می‌رسید و کلید مدیریت را به دست صاحب سایت می‌سپردیم، آموزش مربوط به سایت را موبه‌مو ارائه می‌کردیم تا صاحب کسب‌وکار بهترین بازخورد را از سایت خودش بگیرد.

چند روزی می‌گذشت، چند هفته یا حتی چند ماه ، هرازگاهی به سایتی که اجرا کرده بودم سری می‌زدم، اما در کمال ناباوری کوچک‌ترین تغییری در محتوای سایت نمی‌دیدم، حتی بخش‌هایی که به‌صورت آزمایشی اضافه شده بود و باید فورا اصلاح میشد.

تلاش می‌کردم وانمود کنم که اهمیتی برایم ندارد، من که پولم را گرفته و بهترین شکل کارم را انجام داده بودم پس چه لزومی دارد نگران آن باشم، اما  کتمان نمی‌کنم، این موضوع بر انگیزه‌های کاری‌ام تاثیر گذاشته بود.

این سؤال همیشه گوشه ذهنم مانده بود که چرا بسیاری از افراد از سایت به‌عنوان یک ابزار بسیار خوب استفاده نمی‌کنند؟ از این نمونه‌ها زیاد دیدم، دو علت پیش از هر مورد دیگری برایم جلب‌توجه کرد، عمده کسانی که درخواست سایت داشتند، دانش چندانی در این زمینه نداشته و سایت را همچون بروشوری آنلاین‌ می‌دیدند و نکته بعد اینکه هیچ برنامه‌ای برای مدیریت سایت نداشتند. نقشه‌ها و اهداف بزرگی در سر داشتند اما خیلی زود اهدافشان را فراموش می‌کردند.

درگیر همین کنکاش بودم که نقطه عطف زندگی‌ام را یافتم، آنجایی بود که ترکیب دو واژه برایم شیرین شد. جایی که بازاریابی خط تلاقی محتوا شد، چشمانم برق زد، همچون فانوسی که مسیر را برایم روشن می‌کند.

پایان سناریو؛ محتوا نقطه عطف زندگی من

نرم‌افزار و طراحی سایت به همراه روانشناسی و برقراری ارتباط با مردم همیشه از گزینه‌های جذاب زندگی‌ام بوده‌اند. محتوا خطی بود که بتواند این دونقطه را به یکدیگر متصل کند. تصور می‌کردم فاصله‌ی زیادی بین آن‌ها وجود دارد، اما محتوا زندگی‌ام را تکان داد و خطی شد میان نقطه نرم‌افزار و روانشناسی و هر دو را به شکل هیجان‌انگیزی ادغام کرد.

حالا من بیش‌ازپیش در وب و متعلقاتش هستم و با مخاطبانم درگیر می‌شوم و برای کمک به آن‌ها از هیچ تلاشی دریغ نمی‌کنم.

محتوا خوراک روزها و آرامش‌بخش شب‌هایم شده، و مسیری که سر دراز دارد و با آن زندگی می‌کنم. من به محتوا و قدرتش باور دارم شاید این بار اتفاقی تازه‌ای رخ دهد… .

چگونه این دوستی‌ها را تداوم ببخشیم!؟

  • برای بیان پرسش ها و سوالات خود می توانید از اینجا وارد بحث گفت و گوی محتوایی شوید «محتواخانه»
  • برای ارسال پیام مستقیم با مراجعه به صفحه تماس با من به صورت مستقیم در ارتباط باشیم. «ایمیل مستقیم من: amir@sheikhnejad.com»
  • برای پیگیری سایر نوشته‌ها می‌توانید عضو کانال تلگرامی من باشید. «کانال من در تلگرام _ amirsheikhnejad»
6+